#ortayakarışık – Dualarım Yoluna, Güzel İnsan Harun Kolçak !

90’larda tanıyıp 2010’larda tanıştım seninle Harun Kolçak .

Müziği anlamaya, kaset almaya başladığım yıllardaki “her hafta bir kaset” hakkımı kullandığım ilk albümlerdendi ” Harun Kolçak – Beni Affet “.

Kıvırcık saçların, deli dolu dansların ve harika sesinle tv de “Gir Kanıma” çalsın diye saatlerce beklerdim. Bendeniz ve Aşkın Nur Yengi düetlerinle müptelaydım sana.

Defne Joy’un evine konuk olduğu 90’larda bir pazar günü, çocuk kafası kötü bir kelime sandığım “vejeteryan”ın ne demek olduğunu senden öğrendim

2000’lerde nerede bu adam derken çat diye Bağdat Caddesi’nde karşıma çıktın. “Aaaaaaaaaaa Harun Kolçak!!!!” diyip 90’lardan bir esinti gibi geçtin yanımdan.

Hayran olduğum, 90’larda dinlediğim pop müziğinin en önemli insanlarından biriyle 2 Ağustos 2015’de Rock Off’da tanıştım! 60 yaşında olmana rağmen festivaldeki bütün gençleri cebinden çıkaracak enerjiye sahiptin.

Bu kış iki kez Jolly Joker’deki konserine seni dinlemeye gelecektim. Bir türlü olamadı, olduramadık.

19 Temmuz 2017, uyku arası baktığım telefonumda senin artık bu yeryüzünde olmadığının haberini aldım. Daha 3 gün önce Harun Kolçak nasıl diye internette bakmıştım sana. Yorgun görünsen de kocaman gülümsemen yine yüzündeydi..

Huzur içinde uyu güzel adam. Çocukluğuma, gençliğime, 90’lara, şimdiye, müziğe, hayatımıza kattığın her şey için teşekkür ederim!

#ortayakarışık

Son Yazılar

Son Yorumlar

    Arşivler

    Kategoriler

    Meta