#gecedenkalma – Kadıköy Sokakları’nda Gece Gezmesi

Günlerdir durmaksızın hatırlattığım 24.İstanbul Caz Festivali kapsamında gerçekleşen Gece Gezmesi’ni kaçıranlar, başlarını taşlara vursunlar. Unutulmaz bir akşam yaşandı ve biz oradaydık!

Gece Gezmesi’nde ilk durak All Saints Moda’daki Özgün Semerci konseriydi. Can Aydınoğlu’nun da eşliğiyle Özgün Semerci, içimize mutluluk ve huzur doldurdu. Atmosferin de inanılmaz etkisi var tabi⛪️

Huzur dolu kalbimizle 2.konsere! Artık bizim için dans etmek zamanı. Daha doğrusu “Göbek O’clock”! Bunu kimin müziğiyle yapacağımız zaten çok belli. Tabi ki Kolektif İstanbul!

Club Quartier‘a varıp sahnenin sağ tarafına yerleştik. Ve sahne Kolektif İstanbul’un! İnsanlar niye oturuyor?🤔 Neyse ki 2. şarkıdan sonra asıl Kolektifçiler belli oldu ve sahnenin önü bizler gibi göbek atanlarla doldu.

Göbeğe de doyduğumuza, 🌝da tepemizde olduğuna göre biraz romantik, biraz damar takılabiliriz.

Club Quartier’da sahne efsane sesli kadın; Ceylan Ertem’in! Cenk Erdoğan, Murat Çopur, Nedim Ruacan gibi “Türkiye’de böyle müzisyenler de var. Dinleyin, destekleyin, bilin!” dedirten zanaatkarlar Ceylan ile sahnede. Ortam şahane, 🌔 şahane, müzisyenler şahane, kadın zaten şahane…. Şarkılar da efsane ama kalbi kanatır, ağlatır. Bu nedenle avaz avaz söylemek farzdır.

Efkarımızı da aldık yanımıza Moda Sahnesi’ne doğru yürümeye başladık hızlı adımlarla. Çünkü birazdan bu senenin en iyi albümlerinden birine sahip ekip Gevende, kanlı canlı sahnede olacak…

Bu adamlar deli, dahi, çılgın, inanılmaz! Albümü dinlemek yetmez, onların enerjisini anlamak için sahnede izlemek kesinlikle şart!Böyle bir şey yok! Çok iyisiniz çok! Helal size!

Bulutların üzerinde son durağımız Zor’a Kaan Düzarat ve Kerem Akdağ’ı dinlemek için uçtuk. Kaan’a zaten Flow Datça etkinliğinden beri hastasıyım. Beni sabaha kadar dans ettiren adam. Kapanış bu ikiliyle çok iyi oldu, çok da güzel oldu.

Gece Gezmesi’nin sonunda yüzümde 32 dişli bir gülümseme, Moda sokaklarında müzikten sarhoş olmuş bir şekilde eve döndüm. Bu sarhoşluğun kafası bir başka 🙂

Bu muhteşem akşamı bize yaşattıran,organize eden, bütün gece çalışan, tüm İstanbul Kültür Sanat Vakfı ekibine teşekkürler. Her şey çok güzeldi. Elinize sağlık. Seneye görüşmek üzere.

#gecedenkalma

Son Yazılar

Son Yorumlar

    Arşivler

    Kategoriler

    Meta