#gecedenkalma – 16.!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali

Özgürlük, nefes, bağımsızlık… 16 Şubat’da başlayan !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nde dün festival adına yakışır bir film, aslında bir belgesel izledik.

Diktatörlüğün, yasağın olduğu Latin Amerika’da kimileri için yasak elma, kimileri için özgürlüğün simgesi, kimileri için ise hapise girmeye değecek bir tutku olan The Rolling Stones’un Latin Amerika turunu anlatan belgesel “The Rolling Stones Olé Olé Olé: A Trip Across Latin” tek kelimeyle muhteşemdi. Bunu 16.!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nde izlemek harikaydı.

Müziğin bir isyan aracı, The Rolling Stones’un ise “bağımsızlığın” bir anahtarı olduğunu gösterimin her anında hissediyorsunuz.

Özellikle Küba’da verilen konserin önemini gazete sayfalarında yayınlanan güncel haberlerden daha fazlası olduğunu anlayıp, çoğu zaman unuttuğumuz “müziğin gücünü” insanların yüzlerinde izleyip, gözlerinizin dolmaması imkansız.

“Müzik demek ne demek?” işte bu belgeselde anlatılıyor. Mutlaka izleyin!

Türkiye’de de müziğin, sanatın, basının sansürlenmediği, özgürce yaşandığı günler görürüz umuduyla herkese “HAYIR”lı günler olsun.

Facebook: facebook.com/ifistanbul

Instagram: instagram.com/ifistanbul/

Twitter: twitter.com/ifistanbul/

Youtube: youtube.com/ifistanbul

Spotify: spotify.com/user/ifistanbul

#gecedenkalma

#festivalvibes

Son Yazılar

Son Yorumlar

    Arşivler

    Kategoriler

    Meta